Gabriela Szendzielorz–Jungiewicz ukończyła katowicką Akademię Muzyczną im. K. Szymanowskiego w dwóch specjalnościach: teorię na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz fortepian na Wydziale Instrumentalnym, w klasie prof. Czesława Stańczyka.

Obecnie jest profesorem tej uczelni. Jest laureatką Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi. Brała udział w licznych kursach kompozytorskich i pianistycznych. Występowała w kraju i zagranicą. Wielokrotnie uczestniczyła w międzynarodowych festiwalach muzyki współczesnej: Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Polska Muzyka Najnowsza – Festiwal Prawykonań w Katowicach, Śląskie Dni Muzyki Współczesnej w Katowicach i innych. Dokonała prawykonań wielu utworów polskich kompozytorów współczesnych m. in. Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Bogusława Schaeffera, Marka Stachowskiego, Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil, Zbigniewa Bargielskiego, Jerzego Kornowicza.

Nagrywała dla radia, telewizji oraz na CD (utwory Edwarda Bogusławskiego, Andrzeja Dziadka, Jacka Glenca, Walce XX wieku). Zajmuje się popularyzowaniem muzyki współczesnej prowadząc warsztaty i kursy dla uczniów, nauczycieli i studentów. Jest autorką publikacji dotyczących problemów wykonawczych muzyki XX-wieku.

Organizator

fundacja sinfonietta pomerania 220x80

Partnerzy

filharmonia nck lotos

Mecenasi

gdansk   samorzad zaiks

Patroni Medialni

patroni medialni

Początek strony